Sıcaklıkların Artmasıyla Türkiye Yılan Yuvasına Döndü: 27 Şehir Diken Üstünde! Evinizde Bu Sesi Duyuyorsanız Dikkat Edin

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte, Türkiye yaz ayları için yılan alarmına geçti.

Son birkaç yılda giderek artan yılan vakası, özellikle yeşil alanların fazla olduğu şehirlerde yaşayan vatandaşları büyük bir paniğe sürüklüyor. Doğal yaşam alanlarını terk ederek evlere kadar girmeye başlayan yılanlar, zehirli ve zehirsiz türler olarak ikiye ayrılıyor.

GECE BU SESİ DUYUYORSANIZ EVİNİZDE YILAN OLABİLİR

Türkiye genelinde özellikle Mersin, Adana, Antalya, İstanbul, Trabzon, Yalova, Bursa, İzmir gibi toplam 27 şehir için uyarılar art arda yapılırken, bu bölgelerde yılanların görülme sıklığı artmış durumda.

Uzmanlar, özellikle evlerinde çatı bulunan vatandaşların geceleyin duydukları kayma seslerinin bir yılan olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

HER 3 EVDEN 1’İNDE YILAN ÇIKIYOR

Yılanlar sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de artan bir sorun haline gelmiştir. Özellikle Avustralya gibi ülkelerde yılanların görülme sıklığı oldukça yüksektir. Sunshine Coast Yılan Avcıları tarafından yapılan açıklamada, kırsal alanlarda her 3 evden birinde kesinlikle bir yılan bulunduğu belirtilmektedir.

O SES EVDE YILAN OLDUĞUNA İŞARET EDİYOR

Evinizin çatısında yılan varsa, büyük bir yılan ise kayma sesini duyabilirsiniz. Bu durum, gece uykusuz kalmanıza neden olabilir. Ancak Yılan Avcıları, çatıdaki yılanların aynı zamanda kemirgen nüfusunu kontrol ettiğini ve bu açıdan olumlu bir etkisi olabileceğini ifade etmektedir. Hatta meraklılarına, kış aylarında çatıda evcil piton beslemelerini önermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x