‘İzlemediğim korku filmi kalmadı’ diyenlere Netflix’te yer alan 20 öneri


İzlemek için yeni bir film arayanlar, boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler ve korku sinemasından hoşlananlar için Gazete Duvar’da yer alan derlemedeki 20 film şu şekilde:

Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3

Bir gencin ölen annesiyle temas kurmasına yardım etmeyi isteksizce kabul eden medyum Elise Rainier, kıza musallat olan bir iblisi farkında olmadan serbest bırakır.

Arınma Gecesi

İşlenen tüm şiddet suçlarının cezasız kaldığı Arınma gecesinde, kapalı kapılar ardında güvende olduklarını sanan bir aile, kendilerini ölüm kalım savaşının ortasında bulur.

The Perfection

Sürprizlerle dolu bu korku-gerilimde, eskiden umut vaad eden bir müzik dahisi önceki hocalarıyla yeniden temas kurar. Ancak onlar yetenekli yeni bir öğrenciyle meşguldür.

Kadaver

Kıyamet sonrasındaki kıtlıkta bir otelde düzenlenen tuhaf gösteriye kitleler akın eder. Bir aile ise giriş ücretinden daha büyük bir bedel ödeyeceklerini fark eder.

Platform

Bir hapishanede üzeri yiyecekle kaplı bir platform kat kat aşağı iner. Üst katlardaki mahkumlar doyasıya yerken alttakiler aç ve çaresiz kalır. İsyan kaçınılmazdır.

Havari

1905 yılında bir serseri, kaçırılan kız kardeşini kurtarmak için tehlikeli bir işe kalkışır ve ücra bir adadaki uğursuz bir dinî tarikatla mücadele eder.

Kızıl Gökler

Teröristler okyanus ötesine gece uçuşu yapan bir uçağı kaçırdığında gizemli bir hastalığı olan bir kadın, oğlunu korumak için korkunç sırrını açıklamak zorunda kalır.

Veronica

1991 Madridi’nde okulda ruh çağıran bir kız, evde küçük kardeşlerine bakarken apartman dairelerine kötü niyetli bir varlığın girdiğinden şüphelenir.

Cargo

Korkunç bir salgının ortasındaki bir baba, bebek yaştaki kızına kol kanat germeye hazır birini bulmak için Avustralya yabanında bir arayışa çıkar.

1922

Bir çiftçi, karısını öldürdüğüne dair itirafını kağıda döker. Ama kadının ölümü, korkunç bir öykünün sadece başlangıcıdır. Stephen King’in uzun öyküsünden uyarlandı.

His House

Savaşın yerle bir ettiği Güney Sudan’dan kaçan genç bir çift, İngiltere’ye sığınıp yeni bir başlangıç yapmak ister. Ancak yeni evlerindeki uğursuz güç onlara eziyet eder.

The Ritual

Uzun soluklu ama gergin bir ilişkiye sahip dört arkadaş, İsveç’in vahşi doğasında belki de hiç dönemeyecekleri bir yürüyüş gezisine çıkar.

Creep

Video çekim işleri yapan ve meteliğe kurşun atan bir genç, uzak bir dağ kasabasında bir iş alır. Kasabaya vardığında müşterinin birtakım tuhaf fikirleri olduğunu öğrenir.

Korkunun Gölgesi

İran-Irak Savaşı sırasında, cephede olan kocasının yokluğunda kızını yetiştiren Tahranlı bir kadın, yavaş yavaş kötü ruhların iş başında olduğuna inanır.

Kamera

Büyüyen bir hayran kitlesine sahip bir kamera kızı, ona tıpatıp benzeyen biri hesabını ele geçirince gizemli suçluyu bulmak ve kimliğini geri almak için harekete geçer.

Oyun

Kocasının seks oyunu ters gittiğinde ıssız bir göl evinde yatağa kelepçeli kalan Jessie, çarpık vizyonlar, karanlık sırlar ve korkunç seçimlerle karşı karşıya kalır.

Korku Sokağı

Bir dizi acımasız cinayetin ardından bir genç kız ve arkadaşları, kötü şöhretli kentlerini yüzyıllardır pençesine almış olan uğursuz bir güce karşı savaşır.

Evdeki Hayalet

Çok çabuk korkan, pimpirikli bir hemşire, gizli sırlarla dolu bir evde yaşayan bir korku romanı yazarının hasta bakıcılığını üstlenir.

Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities

Guillermo del Toro tarafından bir araya getirilen ve görsel bir şölen sunan bu tüyler ürpertici korku koleksiyonunda, tuhaf kâbuslarla dolu sekiz korku hikâyesi yer alıyor.

Teksas Katliamı

Bu devam filminde Teksas’taki bir hayalet kasabayı yeniden canlandırmak isteyen fenomenler, insan derisinden bir maske takan kötü şöhretli katil Deri Surat’la karşılaşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x